Rehberlik

Okul bünyesinde pdr danışmanımız  tarafından aylık seminer ve bültenler düzenlenmekte, gelişim sorunları ve değerlendirmeleri için velilerimiz ile baş başa görüşmeler yapılmaktadır. Aylık gelişim değerlendirme formları psikologumuz tarafından takip edilip her çocuğumuz için sınıflarında davranış takip formları oluşturulmaktadır.

Gerektiğinde psikoloğumuz gözetiminde bu takip formları ile davranışsal gelişim gözlem altına alınmakta çözüm yöntem ve teknikleri ile öğretmen ve veli birlikteliği ile sonuca ulaştırılıp okul bünyesinde raporlanmaktadır.

Haftanın tüm günlerin de  okulumuzda kadrolu bulunan Pdr danışmanımız,çocuklarımızn  ilkokul'a hazırlık döneminde olgunluk testleri yapıp hazırlık aşamasını en doğru ve kolay şekilde aşılmasına yardımcı olmaktadır.

Butik kolej alt yapısının gerektirdiği özel ilgi ve yeteneklerinin tespit edilip  branş yönlendirmelirinin sağlıklı bir şekilde yapılması ,ders programlarının ve etkinliklerin  pedagojik  kişilik gelişimi destekleyecek  şekilde içeriklerinin düzenlenmesi pdr danışmanımız tarafından sağlanmaktadır.