Okulumuz

Okulumuzun Fiziki Koşulları

Özgüven Koleji; 400 m² bahçesi, spor salonu, bilim ve sanat odaları, yemekhanesi ile beraber 800 m² boyutlarında butik ilkokuldur. Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak eğitim veren kurumumuzda, eğitim binamız ilkokul eğitiminin temel gereksinimlerine cevap verecek şekilde inşa ve dizayn edilmiştir.

Okulumuz alanında uzman sınıf öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimizle beraber yaklaşık 20 personel ile hizmet vermektedir.

Yemekhanemizde Dengeli Beslenme Programımız

Öğrencilerimize yönelik beslenme programı, ilkokul çocuklarının beslenme ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmıştır. Haftalık yemek menümüz velilerimizin de önerileri dikkate alınarak oluşturulur ve her hafta tablo halinde velilerimizin bilgisine sunulur.

Günlük beslenme programımız sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde günde üç öğün olarak sunulur. Yemek ücreti yıllık eğitim ücretine dahildir. Ayrıca yemek ücreti talep edilmez.

Tüm gıdalarımız Özgüven Organik Gıda Marketlerimizde doğal ürünler olarak temin edilmektedir.

Etüt ve Ödev Saati

İlkokul öğrencilerimiz, ödevlerini her gün saat 17:00-18:30 saatleri arasında etüt öğretmenleri kontrolünde kendi sınıflarında tamamlamaktadırlar.

Ödev yaparken öğrencinin destek ihtiyacı öğretmen tarafından gideriliyor. Ödev ve etüt destek hizmeti günlük işlenen ders konularının pekiştirilmesini sağlayarak, okul bitiminden sonra anne ve babaları ödev stresinden kurtarmış oluyor. Böylece çocukların anne ve babalarıyla nitelikli zaman geçirmelerine imkan sağlanmış olunuyor.