Kulüp derslerimizde İngilizce’yi sevdirmek ve İngilizce konuşulan ülkelerin kültürlerini öğretmek amacımızdır. Çocuklarımızın bu dili kullanmayı alışkanlık haline getirmesi ve dünyada uygulanan sınavlar hakkında bilgi edinmesi amaçlanmaktadır.

Oh my God!

İngilizce’de öğrendiğimiz cümle kalıplarını ve kelimeleri nasıl daha kolay  ezberleyebiliriz diye düşünürken yaratıcı drama öğretmenimiz Serdar Kara bize fikirleriyle ışık tuttu. Oyunlarla kelime ve cümle kalıplarını çok kolay ezberleyebildiğimizi gördük. Önümüzdeki süreçte de bu şekilde çocuklarımızla hem eğlenip hem öğrenmeyi amaçlıyoruz.  Aynı zamanda yapacağımız ingilizce skeçlerle çocuklarımız doğaçlama yaparken ingilizce düşünebilmeyi öğrenecekler.

Are you kola? Are you dans?

Öğrencilerimizle derslerimizde brainstorming yöntemini kullanarak daha sonra topicleri clarify ediyoruz. Çocukların zihinlerinde topicleri en clear hale getirmek için face to face eğitim veriyoruz. Daha sonra iyice öğrendiklerini teyit etmek için cross check yapıyoruz. Çocuklarımızın motivasyonunu down etmemek için öğle araları ve akşam etkinlikleri ile bu durumu handle ediyoruz. Tabi ki böyle konuşmuyoruz!!! Plaza diline karşıyız.

Çocuklarımıza en etkili şekilde İngilizce konuşmayı öğretmek için bütün öğretmenlerimizle koordineli olarak çalışıyoruz. Her sınıf için haftada 10 saat İngilizce dersi verilmektedir. Bu 10 saatin 3 saati dilbilgisi (grammar), 2 saati okuma (reading),  2 saati kelime çalışması (vocabulary), 2 saati okuma (reading), 2 saati konuşma (speaking) ve 1 saati dinleme (listening) ile işliyoruz. Öğle saatleri ve akşam saatlerinde yapılan İngilizce etkinlikleri ve birebir özel dersler ile çocuklar yaklaşık olarak 20 saat inglizce görüyorlar. Derslerde çocuklara Movers, Flyers, KET sınavlarına yönelik alıştırmalar yaptırıyoruz.

BİZ NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ ÖĞRETMENİM?

Dünyada beş kişiden biri İngilizceyi konuşabiliyor ya da en azından anlayabiliyor. Bu dili anadili olarak konuşan 400 milyondan fazla insan var. İngilizce 50’yi aşkın ülkede ya resmi ya da esas olarak konuşulan dillerden biri. İnsanların dünyada tanışması ve aynı ortamda çalışabilmesine olanak sağlayan en küçük ortak payda hala İngilizce.

İngilizce bilmek seni cazip biri haline getirecek. Kariyerin için İngilizce öğrenmek başlı başına çok iyi bir neden. İngilizce konuşurken kendini çok daha rahat hissedeceksin.

İngilizce bilmek dünyanın en iyi üniversitelerine erişim sağlamana imkân verir.

Popüler kültürden daha fazla şey edinmene yardımcı olur.Sözlerini bilmediğin bir şarkının sözlerini kendi kendine uydururken biri tarafından yakalandın mı? Ya da çok sevdiğin bir dizi veya bir filmin berbat dublajından dolayı izlemek istemediğin oldu mu? Ya da çok sevdiğin bir yabancı yazarın çıkan yeni kitabının çevirisini beklemek zorunda kaldın mı? İşte bunlar bile senin İngilizce öğrenmen için en büyük neden.

İngilizce bilgiye erişebilmen için bir araçtır. Birçok internet sitesi İngilizce olarak oluşturuluyor ve diğer dillere çevriliyor fakat bazı işletmeler çeviri yapmakla uğraşmıyor çünkü pek çok insan zaten İngilizce biliyor. Tam da bu noktada İngilizce bilmek senin çevirisi olmayan bir bilgiye ulaşabilmen için bir araç haline gelecek.

TOP